3.04.2007

Włochy dla najlepszych

Konferencje z Atlasem

Włochy dla najlepszych :: Konferencje z AtlasemWłochy dla najlepszych :: Konferencje z Atlasem

Firma Atlas zaprosiła nas do uczestniczenia w szkoleniach zagranicznych, odbywających się na przestrzeni marca-czerwca 2007r. Z grupą naszych największych odbiorców asortymentu Atlasa wróciliśmy z konferencji we Włoszech, gdzie udało się nam również znależć trochę czasu na podziwianie krajobrazów i rozrywkę.
Marzec to miesiąc w sam raz na pobyt w górach. A najwspanialszymi górami w Europie są, oczywiście, Alpy. W Alpach zaś wyróżniają się Dolomity, góry wyjątkowo malownicze, o licznych głębokich dolinach i strzelistych basztach skalnych. Do najpiękniejszych dolin należy niewątpliwie Val di Fassa, z widokiem na wszystkie ważniejsze szczyty Dolomitów. Ta rozległa i słoneczna dolina uchodzi nie tylko za jeden ze skarbów północno-wschodnich Włoch, ale i za zakątek otoczony najbardziej urokliwymi górami w Europie.
Miasteczko Pozza di Fassa, w którym zamieszkaliśmy, nie tylko wspaniale się rozwija, ale i kultywuje lokalne tradycje. Wciąż żywa jest tu kultura ladyńska, związana z miejscowymi góralami, potomkami starożytnych mieszkańców tych stron. Kwitnie tu rzemiosło artystyczne: meblarstwo, kowalstwo i dekoracyjne malarstwo. Zachwyca sztuka budowlana: charakterystyczne domy o monumentalnych drewnianych galeriach. W Pozza di Fassa nadal oglądać można budynki z minionych stuleci, nawet i z XV wieku.