10.12.2023

Wielki finał Drif Masters European Championship 2023

Firma BUDMAT, jako współorganizator, zaprosiła nas na wielki finał całorocznego cyklu wyścigów rozgrywanych w Europie w drifcie, który odbył się na PGE Narodowy w Warszawie 16.09.2023 roku (sobota).

Wielki finał Drif Masters European Championship 2023 :: Firma BUDMAT, jako współorganizator, zaprosiła nas na wielki finał całorocznego cyklu wyścigów rozgrywanych w Europie w drifcie, który odbył się na PGE Narodowy w Warszawie 16.09.2023 roku (sobota).Wielki finał Drif Masters European Championship 2023 :: Firma BUDMAT, jako współorganizator, zaprosiła nas na wielki finał całorocznego cyklu wyścigów rozgrywanych w Europie w drifcie, który odbył się na PGE Narodowy w Warszawie 16.09.2023 roku (sobota).
zdjęcia: Jacek Gałązka

Drift to istny spektakl ryku silników, dymu i ognia. Wszystkie te doznania w szczególności akustyczne potęgowały okalające stadion trybuny.

PGE Narodowy wypełniony ponad 50 tysiącami gości przyciągniętych wyścigami w drifcie. Nieoficjalna ciekawostka dotycząca frekfencji na trybunach to - zdaniem przedstawicieli Budmatu - nieoficjalny rekord świata dotyczący właśnie liczby widzów oglądających wyścigi na żywo. Do tej pory na świecie w analogicznych formułach w USA czy np. Japonii rekordowa frekfencja wynosiła około 25 tysięcy.

Piotr Więcek, w biało-bordowym aucie, syn właśiciela firmy Budmat, ściga się w tej europejskiej formule driftu od lat i to z dużymi osiągnięciami. W porzednich edycjach często stawał na podium, łącznie z tym o najwyższym jego stopniu, zdobywając tytuł mistrza świata. W finale doszedł do wielkiego finału, jednak niestety awaria auta pozbawiła go możliwości walki o podium.