31.03.2022

Wyspy Żółwie w 2022

Kolejna wyprawa tym razem na Galapagos, które są archipelagiem pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym należącym do Ekwadoru.

Wyspy Żółwie w 2022 :: Kolejna wyprawa tym razem na Galapagos, które są archipelagiem pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym należącym do Ekwadoru.Wyspy Żółwie w 2022 :: Kolejna wyprawa tym razem na Galapagos, które są archipelagiem pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym należącym do Ekwadoru.

Galapagos to wyspy pochodzenia wulkanicznego leżące około 1000 km na zachód od wybrzeża Ameryki Południowej. Archipelag należy do Ekwadoru i zajmuje powierzchnie ok. 8000 km2. W obrębie tego rejonu funkcjonuje kilka czynnych wulkanów. Archipelag wpisany jest na listę dziedzictwa światowego UNESCO w skład którego wchodzi również rezerwat morski.

Galapagos słynie przede wszystkim z licznych endemitów, czyli w skrócie to unikatowe występowanie grup fauny i flory specyficzne dla danego miejsca lub regionu. Spotkamy tu wiele gatunków ssaków morskich np. uszanka czy kotlik oraz gadów jak np. legwany lądowe i morskie czy żółwie słoniowe a także niezliczone grupy ptaków np. pingwiny równikowe czy nielotny kormoran.

Uwaga

Ze względu na covidokryzys i wojnę wyjazd może nie dojść do skutku. Wówczas uczestnicy otrzymają ekwiwalenty w postaci odpowiednich premii pieniężnych.